základní info o AM

23. prosince 2006 v 22:25 | Pajuš |  hudba-Arctic Monkeys
Podávám informace o mé oblíbené kytarové grupě Arctic monkeys *ENJOY*

Arctic monkeys byli založeni před čtyřmy lety.Je to čtyřčlenná anglická grupa,která se fotí s pivem v ruce a hraje chytlavý rock...Mladá skupina,která vznikla spolu s obrovskou vlnou kytarovek v Anglii (patrně nejnadanější,nejznámější a nejsympatičtější z celé řady konkurence).
Frontmanovi -Alex Turner (ten QLD-mimochodem s krásným nakřáplým hlasem-na obrázku vlevo nahoře) se kytara poprvé dostala do ruky v roce 2002 (dostal ji k Vánocům ;)) a tuším-jelikož tehdy mu bylo 15,že založil kapelu proto,aby si vypěstovali větší obdiv ženské poloviny Země,nebo aspoň jejich školy:).
O rok později splašil i ostatní kamarády a vznikla grupa Arctic monkeys(AM).Pilně koncertovali na severu Anglie a získávali posluchače rozdáváním demonahrávek všem,které potkali:).Fanoušci je jako MP3 umístili na weby a kolotoč mohl začít.Hudebníci většinou proti zveřejňování nahrávek na netu protestují,ale AM to dokonce podporovali a hudba se vesele šířila po síti.Opičáci ukazují,že internet je obrovskou silou v marketingových kampaních.ČASY SE MĚNÍ...** Výsledkem byl,že ačkoliv skupina nevydala ani singl,fanoušci na vyprodaných koncertech s Alexem pěli všechny texty :P.
AM stojí na počátku nového úsvitu britské hudby a jsou srovnáváni s the Smiths,Clash,nebo Oasis.Dalšího hudebního nováčka (z Britských ostrovů) se dalo čekat,ptž. hudební tisky produkují nové hvězdy s železnou pravidelností.Opičáci však hravě překonávají objevy posledních le,jako třeba KaiserChiefs.
S něčím,co tu ještě nebylo a osobitým vystupováním si získali hudební srdce fanoušků stejně,jako před dávnými časy Beatles.Mají energii,jiskru,jsou syroví a dostatečně chytlaví,prostě vše,co dnešní mládež od své nejoblíbenější skupiny očekává.
V únoru 2006 vydali svůj debut "Whatever people say I am,that's what I'm not".Díky předchozí velké fanouškovské základně se teoreticky úspěch dal předpokládat,ale rekord nejspíš nikdo netušil.Alba WPSIA,TWIN se prodalo astronomických 370tisíc kusů,což se zatím žádným Britským nováčkům nepovedlo (jj,hoši jsou šikovní;)).Na tento skvělý debut jsem nenašla jedinou negativní recenzi.Kritici se shodují,že album je zábavné,nabušené,strhující a setsakromentsky COOL.O textech:"Mají výborné texty-civilně opravdovéa ze života,žádná falešná romantika a slovíčkaření."(F:LTER) k tomuto můžu jedině přikývnout a doporučit npř. hit I bet you look good on the dancefloor,
When the sun goes down
Riot van
Mardy bum
A certain romance
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maggie maggie | Web | 22. července 2007 v 18:09 | Reagovat

Diky tobě jsem je začala poslouchat a jsem ti za to moc a moc vděčna!!!!

2 Pearl Jam Pearl Jam | 31. července 2007 v 15:07 | Reagovat

Skupina je to fakt dobrá,poslouchám ji téměř dva roky a ještě mě neomrzela :D a asi nikdy neomrzí..nic méně nevím,jestli si recenzi ke skupině okopírovala z jiného blogu,nechci tě podezírat,ale člověk nikdy neví,nebo si ji psala sama,jestli ano,tak bych to zase s tou popularitou AM nepřeháněla,opravdu se to nedá srovnat s dobou Beatles.Nevím jak v Americe nebo v Anglii,ale myslím si,že tady v ČR  zná tuhle vynikající skupinu jenom málokdo,což je velká škoda,protože věčinou "pubertáci" sou oslepeni něčím,co nepochopím,jsou oslepeni HIP-HOPEM,technem a Bůh ví čím ješte,je to škoda,protože takový druh "muziky",teda nevím jestli se tomu tak dá opravdu říkat,úplně nesnáším.....ale každý máme rádi něco jiného a to naprosto chápu.........jinak můj názor na AM je velice kladný,je to dobrá rocková skupina,dá se říci,že jediná dobrá v posledních letech,ale přece jenom takové to rockové období už máme za sebou,v té době se opravdu hráli jenom opravdové rockové skladby(Depp Purple,Black Sabbath,......)takže nevím,zda se dá u AM hovořit o rocku,ale velmi se to tomu podobá a co víc,líbí se mi to............

3 teri teri | Web | 7. září 2007 v 19:43 | Reagovat

je to moje nejoblíbenější skupina... fakt super... já to nebudu rozepisovat a otravovat vás otravnejma komentářema, jen snad stačí abych napsala, že naprosto souhlasim s Pearl Jam (možná až na to, jestli se u arctic monkeys dá hovořit o rocku-to si myslim že zaručeně dá... :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.